כתיבת קורות חיים: אומנות הניסוח שקוצרת תוצאות

כתיבת קורות חיים אומנות הניסוח שקוצרת תוצאות

באמצעות חיפוש קצר של צירוף המילים "ניסוח קורות חיים" ברחבי הרשת, תגיעו ברוב המוחלט של הפעמים למספר בלתי מבוטל של מגוון מאמרים וכתבות על כיצד יש לכתוב קורות חיים. שכן נשמע קרוב, אך במידה ונרצה להעמיק – תהליך כתיבת קובץ קורות החיים הינו תהליך מלווה במגוון תתי נושאים ודגשים חשובים שיש להתייחס אליהם שכן העיקרי ביותר יהיה כיצד לנסח אותם בצורה נכונה ומקצועית. במאמר הבא נציין מספר דגשים חשובים שיש להתייחס אליהם בעת כתיבת קורות חיים:


במה מומלץ להתמקד בעת ניסוח קורות חיים?

תחילה, מוטב כי נתנסח בשפה תקינה ונאותה – מומלץ כי לא תהיה נמוכה מדי וגם גבוהה מדי. מרבית האנשים חושבים כי שימוש במילים מליציות עשוי לשדר רצינות ורשמיות. שכן, בעת בה תשתמשו בשפה גבוהה מדי אתם עשויים ליצור רושם בלתי רצוי, שכן זאת מאחר ואין באמת כל צורך בשימוש בשפה גבוהה בעת כתיבת מסמך עבודתי וממוקד. נוסף על כך, שימוש בשפה לא תקנית או לחילופין בסלנג עשויה לשדר לאיש הגיוס כי מדובר באדם לא רציני המקנה מחשבה והשקעה זניחה בכל הנוגע לרצונו להתקבל לעבודה. שכן, הקפידו לבצע כתיבת תוכן עניינית וממוקדת לאורך כל קובץ קורות החיים שלכם. המלצה נוספת לניסוח נכון של קובץ קורות החיים שלכם יהיה להימנע משימושים בפעלים בגוף ראשון, שכן במקומם מוטב כי נשתמש בשמות פעולה.

ניסוח הניסיון התעסוקתי וההשכלה שלכם


השלב הבא שעלינו להתייחס אליו בעת ניסוח קורות החיים נוגע באופן ישיר בקטגורית ההשכלה והניסיון התעסוקתי שלכם.בעת בה נרצה לפרט על מגוון מקומות עבודה שונים בהם עבדנו, תארים שונים אשר למדנו, קורסים והשתלמויות כאלה ואחרות וכן הלאה וכן הלאה – מוטב כי נשתמש במבנה של תבליטים, בזמן שאנחנו מדגישים את מילות המפתח הקריטיות והרלוונטיות ביותר עבור המשרה הרצויה. זאת מאחר ואנשי הגיוס והמעסיקים השונים אשר עוברים על כלל קורות החיים של המועמדים השונים, ישתמשו לעיתים קרובות בתוכנות סריקה, תוכנות אשר מטרתן לאתר מועמדים על פי מילות מפתח שהגדירו מבעוד מועד.

ליטושים אחרונים


בהמשך לאמור, מוטב כי תקפידו על מסמך קורות חיים באורך של עד עמוד ולא יותר, תוך שמירת מינון בכל הנוגע לפרטים והנתונים אתם חופשים, פירוט והדגשות. קובץ קורות החיים שלכם אמור להציג באופן מתומצת את מידת הניסיון והפוטנציאל שלכם כמועמדים למשרה הרצויה. חשוב כי לא תחסירו אף פרט חשוב, אך גם אל תפרטו מעבר למידת הצורך בניסוח המסמך שלכם, שכן זהו יהיה תפקידכם בראיון העבודה. הדרך בה אנו מראים את קורות החיים שלנו באופן שונה בעת ראיון העבודה אל מול מסמך קורות החיים עצמו, ולכן מוטב כי תיישמו את כלל הטיפים המוזכרים – על מנת להבטיח לכם הצלחה בעת ניסוח קובץ קורות החיים שלכם.

0/5 (0 Reviews)