כתיבה אישית: לגעת בקורא ולגרום לו לפעול

כתיבה אישית שנוגעת בקורא וגורמת לו להרגיש ולפעול

כתיבה אישית מן הלב אל הדף

כתיבה היא ללא ספק הדרך הטובה ביותר להביע את הרגשות שלנו וחשוב לא פחות, לעורר רגשות באחר. המילים לוקחות אותנו לעולמות הרגש המרוחקים, שלעיתים ביומיום אנחנו מזניחים, מעודדת אותנו לחשוב בצורה יצירתית, מעוררת בנו מחשבה ובעיקר – נעימה עבור כולנו. ועדיין, אנשים רבים בשלל הקשרים מסתבכים במציאת המילים הנכונות ונשארים מול דף ריק, כאשר לא עולה בראשם רעיון איך למלא אותו. בשביל לעזור לכם לשפר את מיומנויות הכתיבה ריכזנו עבורכם כמה טיפים שיוכלו לעזור. 

איך לכתוב מהלב? חפשו השראה באינטרנט

אם אתם מחפשים לכתוב באופן שיגע בקורא כמו ברכה לכבוד יום הולדת של חבר קרוב או נאום לכבוד החתונה של הבן הבכור – כנראה תשמחו לדעת שאתרים רבים, בינהם עדן ברכות מציעים מבחר רחב של ברכות מהן תוכלו להתרשם, לשאוב השראה, להתחבר ולהזדהות עם ברכות המתאימות לקורא ספציפי או לקהל קוראים רחב. כך תשפרו את סגנון הכתיבה ותקלו עליכם במלאכת הכתיבה.

תלכו על כתיבה אימפולסיבית מהלב

אם אתם נמצאים מול דף ריק ולא מוצאים את הדרך הנכונה להתחיל – פשוט תתחילו. אנשים רבים מדווחים על כך שכתיבה אימפולסיבית מתמשכת לא פעם מוציאה כתבים מרגשים ונוגעים ללב. אל תנסו לחשוב, אל תנסו לוודא את התקינות התחבירית של הכתב שלכם – ראשית התחילו בכתיבה שוטפת חסרת מעצורים. רק לאחר מכן כשיהיה לכם את התוכן הכתוב במלואו, תוכלו להתחיל בבדיקות הגייה ובביצוע שכתובים לטקסט.

במידה ואתם עומדים בפני כתיבה של טקסט ארוך – צרו שלד

במידה ומדובר בנאום ארוך, טקסט שיווקי מורכב או מסמך חשוב שאתם צריכים להפיץ לקולגות – תתחילו בכתיבה של שלד. "שלד" לטקסט, הוא תיאור בסיסי בנקודות של התוכן שעתיד להיכנס למסמך שאתם כותבים באמצעות כותרות ותת כותרות ולעיתים גם בציון של נקודות משמעותיות שחשוב שלא תשכחו. השלד יעשה לכם סדר בכתיבת התוכן וישאיר אתכם מפוקסים במהלך הכתיבה.

תבקשו חוות דעת מחבר קרוב

לאחר שסיימתם את כתיבת הברכה או המסמך שלכם, חשוב שתוודאו שהוא מעביר את המסר שרציתם – שהוא מרגש, מצחיק, קורא לפעולה או מסקרן במידה הנכונה. חשוב שתעברו על הטקסט בעצמכם ותוודאו שהוא מעורר בכם את אותם הרגשות וחשוב לא פחות – שתבקשו חוות דעת מחבר שקרוב שאתם סומכים עליו בנוגע לרמת הכתיבה.

במידת הצורך – תיעזרו באיש מקצוע

כתיבה מעוררת רגש וכזה הקוראת לפעולה הינה מלאכת מחשבת ועבודתו של אמן, כך שעבור רבים מאיתנו גם לאחר התמדה והשקעה לא תמיד מצליחים לכתוב כמו שצריך. אם אתם לא מוצאים את הדרך הנכונה שעובדת עבורכם בעולמות הכתיבה, כותב תוכן מקצועי יעשה זאת עבורכם החל מכתיבת ברכות אישיות ומרגשות ועד תוכן מקצועי אותו אתם לרוב תפגשו באתרי רפואה ומשפטים.

0/5 (0 Reviews)